Наша історія Адміністрація Структура Навчання в академії Клінічна робота Корисні посилання Контакти

 Новини


12.12.2019
Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії ХМАПО відзначила свій 60-річний ювілей.

Наше гасло: DIVINUM OPUS - SEDARE DOLOREM

 

Наприкінці листопада 2019 року кафедра анестезіології та інтенсивної терапії ХМАПО відзначила свій 60-річний ювілей.

У 1959 році на базі 2-ї міської клінічної лікарні м. Харків – однією з найперших на теренах України – була організована кафедра торакальної хірургії та анестезіології тоді Українського інституту удосконалення лікарів (УІУЛ), м. Харків. Початок становлення кафедри пов’язаний з ім’ям видатного хірурга, вченого, патріота України професора О.О. Шалімова.  Спочатку кадровий склад кафедри був нечисленним: зав. каф. проф. О.О. Шалімов, доцент І.І. Лощенко, асистенти А.Г. Винниченко, В.Т. Зайцев, В.Т. Дубік і Е. П. Яроцька.

У травні 1966 року відповідно до наказу № 287 від 14.04.1966 року прийнято рішення про створення самостійної кафедри анестезіології та реаніматології, яку очолив доцент, к.мед.н. В.А. Аркатов.

Наступником проф. В.А. Аркатова став проф. Звєрєв В. В., який в 1993 р. очолив кафедру на той час вже Харківської медичної академії післядипломної освіти (ХМАПО).

З 2005 року кафедрою завідує професор В.Й. Лисенко. Наукова діяльність співробітників кафедри в 2000-і роки спрямована на підвищення безпеки оперативних втручань у пацієнтів з супутньою серцево-судинною патологією в абдомінальній хірургії, ортопедії і травматології шляхом вдосконалення варіантів анестезії та фармако-метаболічної корекції.

Виконуючи свою роботу у співробітництві з кафедрою анестезіології та інтенсивної терапії ХМАПО, отримали науковий ступень доктора медичних наук: В.Ф. Безпальчій, В.Т. Дубик, Г.А. Шифрін, В.В. Звєрєв, А.А. Сіренко, А.Н. Стащук, З.А. Ткачук, В.Й. Лисенко, І.М. Межірова, М.А. Георгіянц, В.В. Гнатів, В.С. Фесенко, С.В. Курсов, В.І. Коломаченко.

Також на кафедрі захищені 89 кандидатських дисертацій, з них аспірантами - 33, клінічними ординаторами - 25, лікарями практичної охорони здоров'я - 31. За останні 15 років захищено 22 кандидатські і 2 докторські дисертації.

Багато випускників кафедри анестезіології ХМАПО стали завідувачами відділень анестезіології та інтенсивної терапії (на Харківщині та в інших областях України).

Видано 35 методичних рекомендацій, 5 монографій, 12 навчальних посібників. Щорічно кафедра проводить цикли інтернатури, спеціалізації, тематичного удосконалення, передатестаційної підготовки, навчання в клінічній ординатурі, аспірантурі.

За часи роботи на кафедрі пройшли післядипломну медичну підготовку більше 7500 лікарів-курсантів, 98 клінічних ординаторів, 33 аспіранта, 35 іноземних лікарів.

У теперішній час у складі кафедри: завідувач кафедри професор Лисенко В.Й.; доценти кафедри: Карпенко Є.О., Малоштан В.А., Голяніщев М.О.; асистенти: к.мед.н. Ляшко А.Л., к.мед.н. Волошин М. І., к.мед.н. Лобойко К. М.; аспіранти: Морозова Я.В., Трофимович Є.О., Супрун А.С.

Співробітники кафедри беруть активну участь в роботі Товариства анестезіологів Харківщини, Асоціації анестезіологів України, Європейської асоціації анестезіологів, конгресів і з'їздів з міжнародною участю як в Україні, так і за кордоном.

Колектив кафедри отримує інтелектуальне й емоційне задоволення, пов'язане з улюбленою роботою і пошуком новизни, що активує життєдіяльність кафедри.


українська  
22.01.2020
Наказ про звільненя Хвисюка О.М. з посади ректора ХМАПО згідно з пунктом 2 статті 36 КЗпП України. Назначення В.о. ректора ХМАПО Марченко В.Г.
16.01.2020
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №4/2020 Про присудження Державних премій України в галузі науки і техніки 2019 року
27.12.2019
З 19 по 21 травня 2020 року важливі події охорони здоров'я України - "Інновації в медицині - здоров'я нації" та "Впровадження сучасних досягнень медичної науки у практику охорони здоров'я України"
20.12.2019
Продовжується впровадження майстер-класів в систему безперервного професійного розвитку лікарів первинного контакту
13.12.2019
12 грудня 2019 р. кафедра поліклінічної педіатрії ХМАПО та фахівці Харківського обласного лабораторного центру при підтримці Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради провели науково-практичну конференцію для сімейних лікарів, педіатрів та